-0.3 C
Skopje
25.2.2020 - 3:13

Ознака: повеќепартизам

Вучиќ ќе фингира повеќепартизам?

Со бојкотот на изборите од опозицијата и повисокиот цензус од пет отсто, во српскиот парламент би седеле само пратеници од две партии, односно од...