Ознака: победници

Победници и губитници во Европа од изборите во САД

Германката Меркел и Французинот Макрон очекуваат зајакнување на своите позиции од победата на Бајден, Британецот Џонсон и Унгарецот не баш Изборот на Џо Бајден за...

Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“

Во екот на пандемиската криза со ковид-19, социјалните нееднаквости стануваат сѐ повидливи и се соочуваме со нови предизвици. И покрај ефектите на пандемијата врз...

Прогласени вкупните победници на Македонскиот куп во далечинско пливање

По четирите испливани трки во рамките на Македонскиот куп во далечинско пливање Националната пливачка федерација на Македонија (НПФМ) денеска ги прогласи вкупните победници според...

Балканот заглавен на митовите за победници и жртви

Враќањето на овие приказни се должи на тоа што просецот на распаѓањето на СФРЈ е недовршен. Србија не го решила косовскиот проблем. Босна и...

Сите се изборни победници!

Може да се заклучи дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ мобилизираа помалку гласови, не само поради короната туку и поради незадоволството на граѓаните. Дали тогаш се...

Џо Бајден и Берни Сандерс победници на супервторникот

Џо Бајден победи во девет од вкупно 14 сојузни држави што гласаа за избор на кандидат за претседател на САД во т.н. супервторник и...

На првиот детски фестивал „Мелодија“ сите се победници!

Детскиот музички фестивал „Мелодија“, кој во саботата се одржа во големата сала од Центарот за култура во Кичево, во целост го оправда своето постоење...

Победниците на конкурсот на гости кај „Ивце Пивце и другарите“ на...

Победниците на конкурсот „Штеди, креирај, победи“ во неделата беа гости во емисијата „Ивце Пивце и другарите“ на телевизијата Канал 5. Ема, Томе и Емил ги...

Рекорд – по 100.000 евра за победниците во Кицбил

Новата сезона во Светскиот куп треба да почне на 26 октомври, во женска конкуренција титулата ќе ја брани Шифрин, а кај мажите ќе има...

Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2019“

Вчера во Скопје во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој официјално по петти пат се одржа доделувањето на наградите за социјално претприемништво...

Death Note (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/oKaz) Episode 37 at KissAnime boruto kissanime

Fairy Tail (https://funimationfree.com/m/AbL) Episode 175 at website https://funimationfree.com. See more funimation