Ознака: Победник

Мис универзум: Посакувам младите девојки да се видат себеси во мене

Претставничката на Јужна Африка, Зозибини Тунзи, е победничка на изборот Мис универзум што се одржа вчера во Тајлер Пери Студиос во Атланта, САД. Таа...

Објавени конечните резултати од изборите во Косово, Курти е победник

Централната изборна комисија на Косово ги објави конечните резултати од предвремените парламентарни избори што се одржаа пред еден месец. Според конечните резултати, Албин Курти,...

Треба ли и по реми да има победник?

Во шаховските кулоари сѐ почесто се зборува за шаховските ремија и се предлагаат решенија како да се намали бројот на нерешени мечеви Денес сѐ повеќе...

Државни рекорди на Ивановски и на Поп Арсова на „Скопје трча...

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски е годинашниот победник на уличната трка „Скопје трча 10 км“ во организација на Сојузот на спортови на Скопје, во соработка...

Египет е победник на Светското кадетско првенство

Репрезентацијата на Египет го освои златото на Светското кадетско првенство во Скопје, откако во финалето ја порази Германија со 32-28. Шампионот беше во предност во...

Колбингер прва жена победник на трката за издржливост долга 4.000 км!

Делницата од Бургас (Бугарија) до Брест (Франција), таа на велосипед ја извозе за 10 дена, два часа и 48 минути! Германката Фиона Колбингер беше подобра...

Првата победничка на Трансконтиненталната трка ги издржа напорите и непогодите

Германката Фиона Колбингер стана првата победничка на Трансконтиненталната велосипедска трка, во конкуренција на повеќе од 200 мажи, поминувајќи над 4.000 километри низ Европа за...

На Тур првпат се возеше со брзина над 100 км/ч

По 23 дена, 21 етапа и повеќе од 3.000 км, е познат победникот на Тур де Франс за 2019 година, Колумбиецот Еган Бернал стана...

Еган Бернал прв Колумбиец победник на Тур де Франс

Тој е и најмладиот победник на најпрестижната велосипедска трка на светот по 110 години Еган Бернал е првиот Колумбиец, наедно и најмладиот, на 22 години...

Екрем Имамоглу победник на изборите за градоначалник на Истанбул

Екрем Имамоглу е победникот на изборите за градоначалник на Истанбул. Според првичните неофицијални резултати, кандидатот на републиканската народна партија освоил 55 отсто од гласовите....

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105 at website https://funimationfree.com. See more funimation now cost

Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 1 at website https://crunchyrollfree.com. See more get crunchyroll premium free