Ознака: победи

Штеди, креирај, победи

Креативен конкурс за почиста животна средина Октомври е месец на штедењето. По тој повод, Шпаркасе банка и „Пакомак“ го организираат големиот креативен конкурс „Штеди, креирај, победи“. Бидете...

Каруана е најблиску до мечот за светската круна

Американскиот велемајстор (ВМ) Фабијано Каруана (2.784 рејтинг-поени), води со пет поени (без пораз), по првиот круг, односно седумте кола на Турнирот на кандидатите за...