17.8 C
Skopje
17.9.2021 - 3:36

Ознака: победи

Италија, Белгија и Холандија наредија само победи

ФУДБАЛ - ПО ПРВИОТ ДЕЛ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО Холандија третпат завршува групна фаза на ЕП со три триумфа, Италија вторпат, овој пат без примен гол,...

Хамилтон победи 17-ти пат, имајќи и пол-позиција и најбрз круг

Тој во генералниот пласман за сезонава сега води со 190 бода, 65 повеќе од Ботас Британецот Луис Хамилтон стигна до својата шеста победа сезонава во...

Мислам дека нема да се намали гладот за победи на Ливерпул

Нашата цел е да продолжиме да играме со овој квалитет. Се надеваме дека ќе обезбедиме уште еден период на одржлив успех, вели Вернер, претседател...

Лирен повторно загуби, четворица во водство

Двете победи во 2-то коло во убав стил ги остварија Каруана против Алексенко и Вашер-Лаграв против Лирен Американецот Фабиано Каруана (2.842 рејтинг-поени) и Французинот Максим...

Легесе победи на редуцираниот маратон во Токио

Бирхану Легесе од Етиопија победи на маратонот во Токио, втора година едноподруго, со време од 2:04,15 часа, на празните улици во јапонската престолнина. Локалното население...

Сандра Туфеска со своите цртежи победи на „Ново име“

Прв учесник во првиот циклус на проектот „Ново име“, кој во целост е поддржуван од компанијата „ХТЛ Македонија“, а осмислен како поттик за младите...

Клоп најбрзо до 100 победи како менаџер на Ливерпул

Менаџерот на „црвените“, Јирген Клоп, ја забележа 100-та победа во Премиер-лигата, на 159 натпревари. Тој е вториот со најбрзи 100 триумфи (а најбрзо меѓу...

Седумте победи во Шенберг

Првите настапи на македонските ватерполисти по осамостојувањето беа охрабрувачки - на турнир во Германија беа совладани сите седум противници. Следуваа победи и во мечевите...

Малолетниот компјутер не може да ја победи книгата стара 2.500 години!

ЉУБИВОЕ РШУМОВИЌ, СРПСКИ ПИСАТЕЛ ЗА ДЕЦА Мојата натамошна работа е во насока на поддршка на младите, преку академијата „Соработници на Сонцето“, но сѐ уште создавам...

ПСЖ, Баерн и Сити редат победи, Мбапе и Левандовски гол-машини

По трите кола во групната фаза во ЛШ овие три тима имаат максимален ефект, по три победи, и имаат дадено вкупно 32 гола Францускиот Пари...