-3.2 C
Skopje
28.1.2022 - 11:53

Ознака: победиме

Пандемијата ќе ја победиме само со единство

Признавајќи дека „никој не е безбеден сè додека сите не се безбедни“, Г7 неодамна објави дополнителни чекори во светски рамки за овозможување „подостапен и...

Пандев: Имаме голема желба да победиме

Полуфиналниот меч Македонија - Косово во Лигата на нациите за пласман на Европското првенство в година се игра вечерва во Скопје (20.45 ч.). Победникот...

Заев: Ќе победиме на следните избори со разлика од 120 илјади

Со разлика од 60.000 до 120.000 ќе ве победиме на следните парламентарни избори идната година, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на пратеничко...