Ознака: победа

Дел од републиканците во Конгресот ќе се обидат да ја оспорат...

Републиканскиот сенатор Тед Круз ќе ја предводи групата од 11 републиканци кои ќе ја оспорат победата на Џо Бајден во Конгресот следната недела. Сенаторот Џош...

Заев прогласи победа на Сашко Николов во Штип

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, прогласи победа на Сашко Николов во градоначалничката трка во Штип. Тој посочи дека жителите на градот кажале...

Фудбалерите ќе добијат по 10.000 евра награда, одлучи Владата

Сите членови на македонската фудбалска репрезентација ќе добијат по 10.000 евра награда, одлучи Владата на седница по пласманот на Европското првенство во фудбал. Информацијата ја...

Ердоган му ја честиташе победата на Бајден

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган му честиташе на Џо Бајден за победата на претседателските избори во САД. Ердоган до денеска не се огласи за се...

Петта последователна победа на ЖРК Куманово

Во рамките на петото коло од женската ракометна суперлига ракометарките на ЖРК Куманово вечерва на гостувањето во Скопје ја совладаа екипата на ЖРК Шампион...

Дупјачанец: Наша единствена цел денеска е победа

Металург во денешниот дуел во Винковци ќе влезе со предност од седум гола од првиот меч во Скопје минатата сабота, во кој победи со...

Лукашенко прогласи победа, опозицијата не го прифаќа поразот

Изборите во Белорусија завршија и прелиминарните резултати покажуваат дека актуелниот претседателот Александар Лукашенко, кој е на власт од 1994 година, ќе биде прогласен за...

Борец ја почна новата сезона со победа над Вардар

Фудбалерите на велешки Борец со триумф на гости над Вардар, од 1-0, ја почнаа новата 2020/2021 сезона во Првата лига на Македонија. Стрелец на...

Албанскиот амбасадор во име на Еди Рама му ја честиташе победата...

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во партиското седиште во Тетово оствари работна средба со албанскиот амбасадор во Македонија, Фатос Река. На средбатра Река ги пренел...

Деведесет и тригодишна Србинка го победи коронавирусот

Деведесет и тригодишната Србинка Радмила Станковиќ, која е сместена во Геронтолошкиот центар во Крушевац, оздраве од коронавирусот и од болница се вратила во домот. Таа...

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 11 at website https://kissanimeonline.com vinland saga kissanime

Attack on Titan Season 3 (https://animefreak.ws/m/lKJ7) Episode 12 at website https://animefreak.ws. See more animefreak chatango