1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 22:32

Ознака: плоштад

Касами: Долгот на општина Тетово ќе биде видлив преку монитор на...

Градоначалникот на општина Тетово, Билал Касами одржа прес-конференција на која објави детали околу долговите на локалната самоуправа, како што најави на седницата на Советот....

Роденденски танц со 160 млади танчари на градскиот плоштад во Кавадарци

За успесите на балетското студио „Венус“ најмногу зборуваат големиот број освоени пехари и дипломи, најмалку 150, на меѓународните танцови натпревари во нашата држава и...

Талибанците обесија тело на човек на кран среде плоштад

Талибанците обесија тело на човек на кран на главниот плоштад во Херат, во западен Авганистан, јави агенцијата АП. Вазир Ахмад Седики, кој има своја аптека...

Автомобил влета меѓу луѓе на плоштадот во Тирана

Сериозен инцидент се случил на плошдатот „Скендербег“ во Тирана. Непознато лице ги пробило бариерите, и со автомобилот влегло на плоштадот, при што ги загрозило...

Приведено 24-годишно момче кое со „бе-ем-ве“ помина низ плоштадот во Радовиш

Полицијата го приведе момчето кое со „бе-ем-ве“ помина низ плоштадот во Радовиш и објави видео на „Тик-Ток“. Според информациите на МВР, полициски службеници денеска во 15...

На кој европски плоштад е украсена првата елка?

Ајде да видиме.... Кога нешто се случило пред повеќе од 500 години, не е лесно да се каже каде завршуваат фактите и каде започнува легендата,...

Шилегов: За случајот со „бентлито“ ќе има и поголема казна

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов вели дека казната од 45 евра за возачот на „бентлито“ кое влета на плоштадот, е само првична казна, а ќе...

Спасовски: Возачот што ги вознемири граѓаните на плоштад не е доволно...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вели дека е добро тоа што полицијата веднаш постапи по објавеното видео со „бентли“ кое вози на плоштадот...

Вечер ќе светне новогодишната елка на плоштадот „Македонија“

Новогодишната елка што е поставена на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе светне вечер во 19 часот. Поради пандемијата од коронавирусот, оваа година осветлувањето на новогодишната...

Скопје доби свој плоштад за велосипеди

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, и амбасадорот на делегацијата на ЕУ во земјава, Дејвид Гир, го отворија првиот плоштад за велосипеди во Скопје...