8.6 C
Skopje
14.11.2019 - 21:16

Ознака: плоштад „Македонија“

Супер дружење на првачињата со Ивце Пивце во Рамстор Мол

Сакаме школо. Сакаме повеќе лектири. Давајте домашни - Не се издржува веќе!!! Секој ден математика. Секој ден за ужинка – Грашок и боранија, беа...

Финалето Вардар-Веспрем на видео-бим на плоштадот „Македонија“

Градот Скопје организира заедничко следење на финалниот натпревар од Ф4 турнирот за титулата во ЕХФ Лигата на шампионите, каде Вардар денеска во 18 часот...

Матурантите по тринаесетти пат одиграа квадрил на плоштад „Македонија“

На плоштадот „Македонија“ денеска се одржа „Матурската парада 2019 “, а матурантите од Скопје точно напладне, заедно со своите врсници од повеќе градови од...

Велосипедист каснат од куче на плоштад Македонија

Скопјанец би каснат од куче додека возел велосипед на плоштадот во главниот град. Како што информира МВР, синоќа во 20 часот во Полициската станица...

Светот во мало се слеа во нашата држава

На плоштадот „Македонија“ можеа да се забележат повеќе македонски, хрватски, словенечки и српски знамиња, како и националните обележја на Албанија, Бразил, Полска, Франција, Венецуела......

Луѓе од целиот свет соединети на мисата во Скопје

  Посетата на папата Франциск на едно место соедини луѓе од различни држави, националности, но и религии. За време на мисата со која чествуваше поглаварот...

Утревечер ќе светне новогодишната елка на плоштадот „Македонија“

Со осветлување на Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“ утревечер во 19 часот, ќе се отвори и Винтерленд – новогодишната населба што ќе придонесе...

„Баскерфест“ со програма за сите возрасти

Традиционално во главниот град и оваа година ќе се одржи фестивалот на улични изведувачи „Баскерфест“. Од 12 до 17 јуни на плоштадот „Македонија“ во...

Во јуни уште еден „Баскерфест“ во Скопје

Новото издание на годинешниот „Баскерфест“ е планирано да трае од 12 до 17 јуни. Шестдневниот настан ќе се одржи на градскиот плоштад „Македонија“. На ова...

Отворен ден на АРМ на плоштад „Македонија“

Со изведба на точката „Егзецир“ на гардата на АРМ и боречките вештини на армиските специјалци денеска на плоштадот Македонија во Скопје, Министерството за одбрана...