Ознака: плејоф

Џејмс и Грин се на чекор до титула со трет различен...

ЛА лејкерс поведе со 3-1 во победи против Мајами и сега го дели еден триумф од 17-от трофеј во НБА. Титули со три клуба...

Првпат во финале меѓу себе ќе играат Мајами и ЛА лејкерс

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Кошаркарите на Мајами и на Лос Анџелес лејкерс првпат ќе играат меѓу себе во големото финале на НБА-лига, а првиот меч...

Џејмс им се приклучи на Џабар, Џонс и на Расел

ЛА лејкерс ќе игра за 17-та титула, а Џејмс (35) 10-ти пат се пласира во финале во НБА, со што стана четвртиот кошаркар со...

Бостон се врати во игра за пласман во прво финале по...

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Третиот натпревар од финалната серија на годинашниот плејоф на Источната конференција во кошаркарската НБА-лига, помеѓу Бостон и Мајами, го доби Бостон,...

По две продолженија, Торонто остана во игра за одбрана на титулата

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Во неизвесна завршница, по две продолженија, актуелниот кошаркарски првак Торонто го доби шестиот меч против Бостон во плејофот од НБА-лига со...

Кош на половина секунда пред крајот ја прекина серијата победи на...

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Лос Анџелес клиперс поведe против Денвер со 1-0 во победи во полуфиналето од плејофот на Западната конференција во кошаркарската НБА-лига, откако...

НБА одреди како ќе се одредува пласманот пред плејофот

КОШАРКА Кошаркарската НБА-лига им соопшти на екипите дека пласманот на тимовите што ќе се пласираат во плејофот ќе се одредува според процентот на победи и...

Коронавирусот го „напаѓа“ и плејофот за пласман на ЕП 2020?

Европската фудбалска унија (УЕФА) неделава би требало да одржи низа разговори и состаноци поради појавата на коронавирусот, што би можело да доведе до одложувања,...

ВАР и во Скопје во плејофот за пласман на ЕП

Системот ВАР би требало да биде задолжителен и на мечевите во квалификациите за СП 2022 На плејоф-натпреварот од Лигата на нациите, за пласман на Европското...

Само Англија и Шпанија останаа во игра со сите сили

По седум тима од Англија и од Шпанија сезонава почнаа да играат во двата европски купа и сите ја поминаа групната фаза и се...