Ознака: плејоф-финале

Лондон ќе има шест клуба во Премиер-лигата

ФУДБАЛ Фулам и Брентфорд ќе играат во плејоф-финалето во англиската фудбалска дивизија Чемпионшип, во вторник, на стадионот „Вембли“ во Лондон, за место што води во...