-4.2 C
Skopje
19.1.2022 - 8:31

Ознака: Плетвар

Три лица повредени во сообраќајна несреќа на Плетвар

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа при судир на две товарни возила што денеска околу 13.25 часот се случи кај превојот Плетвар, во...

Во прекин сообраќајот на Плетвар

Од 13:45 часот на Плетвар поради сообраќајна незгода сообраќајот е блокиран во двата правци, соопшти Автомото сојузот на Македонија. 

Три возила се судрија на Плетвар, повредени нема

Нема повредени во сообраќајната незгода што се случи во 11:25 часот на патот Прилеп - Градско кај месноста Ленишки Мост. Според портпаролот на  СВР Битола,...

Автомобил излета од патот кај Плетвар, повредени две лица

На патот Градско – Прилеп во близина на Плетвар околу 18 часот од засега непознати причини патничко возило „пежо“ излетало од патот и се превртило. Во...