Ознака: Плетвар

Поради многу снег забрана за сообраќај на тешки товарни возила на...

Поради интензивни врнежи од снег, преку планинскиот превој Плетвар од превентивни причини, од 17:15 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила,...

„Плетвар аутдор фестивал“ викендов на Плетвар

Фестивалот „Плетвар аутдор фестивал“ за првпат ќе се одржи од 28 до 30 август во селото Плетвар. Почетокот на фестивалот е в петок од...

На Плетвар магла – намалена е видливоста од 150 до 200...

Поради појава на магла има намалена видливост од 150 до 200 метри на планинскиот премин Плетвар, информира АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,...

Намалена видливост поради магла на Стража, Ѓавато, Плетвар и Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла има на патниот правец Тетово-Попова Шапка од 10 до 20...

Нормализиран сообраќајот кај Плетвар

Сообраќајот кај Плетвар, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа, е нормализиран. - Од 20 часот сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско кај Плетвар,...

Сообраќајот кај Плетвар во целосен прекин

Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско кај Плетвар е во прекин во двата правца, информира АМСМ. Сообраќајот е во прекин од 18:30 часот поради...

Пожар кај Плетвар, во прекин сообраќајот од Прилеп кон Росоман

Од 15.40 часот, сообраќајот на патниот правец Прилеп – Росоман е во прекин во двата правци, поради шумски пожар над каменоломот Превој – Плетвар, атар...

Намалена видливост поради магла на Стража, Маврово, Плетвар и Попова Шапка

Намалена видливост поради магла од 30 до 50 метри има на Стража, Маврово, Плетвар и Попова Шапка, информира Автомотосојузот на Македонија во утринскиот извештај...

Воведена забрана за камиони на Плетвар и Барбарос

Поради обилни врнежи од снег од 11:00 часот воведена е забрана за движење на камиони на планинскиот превој Барбарос на патот Македонски Брод –...

Нема забрани на Плетвар, расчистени регионалните патишта

Патниот правец Плетвар кај Прилеп е прооден и сообраќајот се одвива непречено за сите видови возила, информираат од прилепската подружница на „Македонија пат“. Според Сашо...