12.2 C
Skopje
20.9.2019 - 10:42

Ознака: Плетвар

Пожар кај Плетвар, во прекин сообраќајот од Прилеп кон Росоман

Од 15.40 часот, сообраќајот на патниот правец Прилеп – Росоман е во прекин во двата правци, поради шумски пожар над каменоломот Превој – Плетвар, атар...

Намалена видливост поради магла на Стража, Маврово, Плетвар и Попова Шапка

Намалена видливост поради магла од 30 до 50 метри има на Стража, Маврово, Плетвар и Попова Шапка, информира Автомотосојузот на Македонија во утринскиот извештај...

Воведена забрана за камиони на Плетвар и Барбарос

Поради обилни врнежи од снег од 11:00 часот воведена е забрана за движење на камиони на планинскиот превој Барбарос на патот Македонски Брод –...

Нема забрани на Плетвар, расчистени регионалните патишта

Патниот правец Плетвар кај Прилеп е прооден и сообраќајот се одвива непречено за сите видови возила, информираат од прилепската подружница на „Македонија пат“. Според Сашо...

Три лица повредени во сообраќајна несреќа на Плетвар

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа при судир на две товарни возила што денеска околу 13.25 часот се случи кај превојот Плетвар, во...

Во прекин сообраќајот на Плетвар

Од 13:45 часот на Плетвар поради сообраќајна незгода сообраќајот е блокиран во двата правци, соопшти Автомото сојузот на Македонија. 

Три возила се судрија на Плетвар, повредени нема

Нема повредени во сообраќајната незгода што се случи во 11:25 часот на патот Прилеп - Градско кај месноста Ленишки Мост. Според портпаролот на  СВР Битола,...

Автомобил излета од патот кај Плетвар, повредени две лица

На патот Градско – Прилеп во близина на Плетвар околу 18 часот од засега непознати причини патничко возило „пежо“ излетало од патот и се превртило. Во...