Ознака: плацови на водно

„Плацови на Водно“: Груевски како премиер противправно стекнал имот, да му...

Судот да му изрече највисока казна на Никола Груевски , а за обвинетиот Сашо Мијалков казната да биде повисока од предвидената, предложи јавната обвинителка...

Судот не дозволи детонација на „бомбите“ за „Плацови на Водно“

Снимените разговори помеѓу Никола Груевски и Орце Камчев нема да бидат докази во предметот „Плацови на Водно“, одлучи судот прифаќајќи ги тврдењата на одбраната...

Ќе одекнат ли „бомбите“ за „Плацови на Водно“ и во судница,...

Поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во Будимпешта, бара неговите два телефонски разговора со бизнисменот Орце Камчев објавени на Јутуб да бидат...

Мијалков: Не сум имал допирна точка со партиската каса, никој не...

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, обвинет во предметот „Плацови на Водно“, на денешното рочиште за овој случај побара од судот да ѝ верува...

Самсоненко за „Плацови на Водно“: Камчев ми го предложи плацот, уште...

Рускиот бизнисмен и почесен конзул на Русија во Битола, Сергеј Самсонеко, посочи дека неговата сопруга е сопственичка на фирмата „Лајв кер центар" која го...

Софија Куновска, Дејан Митревски – Урко, Ивона Талевска сослушани во „Плацови...

Со сослушување на сведоци предложени од одбраната денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжува судењето за случајот „Плацови на Водно”. Прва беше сослушана Софија...

Димитриев потврди дека Груевски никогаш не побарал од него да земе...

Сослушани четворица сведоци на одбраната во „Плацови на Водно“ Сведоците Емил Димитриев, Ирена Мишева, Борче Георгиевски и Лазо Малијански, предложени од одбраната во случајот „Плацови...

Божиновски за „Плацови на Водно“: До Груевски никогаш сум не доставил...

До обвинетиот поранешен премиер Никола Груевски никогаш не сум доставил пари во готово, кажа поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, сведочејќи во случајот...

Мијалков позитивен на ковид-19, одложено рочиштето за „Плацови на Водно“

Денешното рочиште за случајот „Плацови на Водно“ е одложено поради отстуство на обвинетиот Сашо Мијалков кој е позитивен на коронавирус, како што неговите правни...

Камчев ја почна одбраната за „Плацови на Водно“ со изведување на...

​Судењето за случајот „Плацови на Водно" продолжи денеска во Кривичниот суд во Скопје со изведување на материјални докази од одбраната на Јордан Камчев. Се...