12.9 C
Skopje
14.10.2019 - 10:34

Ознака: плата

Со протестен марш ССНМ го крева гласот против ниските плати на...

„Неуката е 1000% поскапа(на) од уката“ и „Образуваме деца за туѓи бели дворови“ се транспарентите што може да се забележат на денешниот Првомајски протест...

Меси е најплатен фудбалер на светот

Напаѓачот на Барселона и на аргентинската репрезентација Лионел Меси е најплатениот фудбалер на светот. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа...

Германски аеродром нуди годишни плати до 30.000 евра и платен стан

Најголемиот германски работодавец, аеродромот Фрапорт, објави дека има потреба од работници и им нуди годишна заработувачка од 25.000 до 30.000 евра. Работниците треба да...

Работниците во „Шкода“ ќе земаат плата од 2.000 евра и бонус...

Синдикатот во најголемата чешка автомобилска фабрика „Шкода“ издејствуваа најголеми зголемувања на платите од трансферот кон групацијата „Фолксваген“, а тоа е просечна плата од 2.000...

Заев: Данокот не може да биде ист за плата од 10.000...

Не треба да се плашиме од ниту една реформа што ќе биде исцрпена со дебата. Персоналниот данок на доход е владина програма, а тоа...