10 C
Skopje
23.10.2020 - 12:55

Ознака: платат

Едни не плаќаат, други прашуваат колку ќе платат

Ослободувањето на родителите од надоместокот за градинка е дел од економските мерки за многу од родителите што останаа без работа или, пак, се со...

САД бараат од сојузниците да платат повеќе за американската одбрана

Администрацијата на Трамп веќе подолго време ги критикува сојузниците зашто не трошат доволно на одбрана. САД во моментот водат преговори со Јужна Кореја, а...

Кафеанџиите ќе платат казни и ќе учат како да постапуваат со...

Од Aгенцијата за храна и ветеринарство информираа дека во трите туристички центри Дојран, Охрид и Струга биле спроведени вкупно 128 контроли, при што кај...

Долговите за вода и смет можат да се платат без камата

Граѓаните на Скопје, од денеска, 13 мај, можат да ги платат заостанатите сметки за вода и смет без камата, информираа од ЈП „Водовод и...