Ознака: пластична хирургија

Двајцата пациенти се стабилни, хоспитализирани на пластична хирургија

Министерството за здравство информира дека пациентка на 17 годишна возраст и пациент на 49 годишна возраст, повредени во сообраќајната несреќа што се случи на...

Уапсен масер кој пет години се претставувал како хирург и вршел...

Сава Кнежевиќ, дваесет и тригодишен масер од Батајница кај Белград, кој со години држел „елитна“ ординација за пластична хирургија во српскиот главен град, е...

Филипче: Целосно реновирана Клиниката за пластична хирургија

Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана, објави на социјалните мрежи министерот за здравство, Венко Филипче. Тој посочи дека комплетно се обновени...