7.8 C
Skopje
29.11.2021 - 3:50

Ознака: пласман

Брестовац: Шанса за оние на кои треба да се потпреме во...

Тоа ќе бидат играчи што ќе бидат и подготвени да се навикнат на системите што ќе сакам да ги практикувам. Добро е што сум...

Идната недела почнува „операцијата“ пласман на ЕП 2020

Кон крајот на месецов, на 21, односно на 24 март, со натпреварите со Летонија во Скопје, односно со Словенија во Љубљана, Македонија ќе ја...

Најдобар пласман за Божиновски на мундијалите

Македонскиот репрезентативец Лука Божиновски (20) го освои 49-то место во велеслалом на Светското првенство (СП) во алпско скијање во Оре (Шведска), а во слаломот...

Ефикасноста досега носела и висок пласман во групната фаза на СП

Ако се направи една ретроспектива на сите пет настапи на Македонија на СП, ќе се воочи дека кога нападот бил поефикасен Македонија била повисоко...

Шести најдобар декемвриски пласман за Македонија

Во однос на завршните годишни листи црвено-жолтите скокнаа за 94 места за две години, а осум во однос на лани. За 2018-та Белгија е...

Македонија од петтиот барабан ќе чека противници за пласман на ЕП

На полуфиналистите на нациите им е гарантирано играње во групи со по пет репрезентации, за да имаат слободни термини во јуни за мечевите од...

Македонија тргна кон двете победи за пласман на фајналфорот

Репрезентацијата вчера го имаше првиот собир пред мечевите со Лихтенштајн в сабота во Скопје и со Ерменија на гости идната недела во Лигата на...

Следуваат решавачките кола за повисок пласман и за норми

Македонските шаховски репрезентации на три кола до крајот се под почетниот ранг на 43-та Шаховска олимпијада (ШО), во грузискиот град Батуми. Мажите по првото...

Македонската кошарка чекори во посакуваниот правец

Кадетите направија одличен резултат и нѐ израдуваа сите, а МКФ пред 2,5 години го почна проектот „Заедно до М16“, токму со оваа генерација 2002....

До кога на земјоделците ќе им пропаѓа родот?

Договорното производство никако да профункционира. Ситните земјоделци не се здружуваат во задруги што би се појавувале на пазарот како покрупни производители и би барале...