Ознака: пласман

Милевски: Целта е нов пласман на ЕП

Но на фудбалерите нема да им наметнеме притисок дека мора да се пласираме на финалниот турнир во 2021 година, вели Милевски, кој повторно е...

Македонија со проверен рецепт за висок пласман – победа дома и...

Во второто квалификациско коло за ЕП 2020, Македонија ремизира на гости со Словенија, 1-1 Одличен старт на фудбалската репрезентација на Македонија во квалификациите за Европското...

Парондо: Сѐ што се договоривме, ракометарите испочитуваа

Деветте гола предност во корист на црвено-црните (27-18), доволно говорат што всушност се случуваше на првиот осминафинален натпревар во ЛШ во Загреб Ракометарите на Вардар...

Брестовац: Шанса за оние на кои треба да се потпреме во...

Тоа ќе бидат играчи што ќе бидат и подготвени да се навикнат на системите што ќе сакам да ги практикувам. Добро е што сум...

Идната недела почнува „операцијата“ пласман на ЕП 2020

Кон крајот на месецов, на 21, односно на 24 март, со натпреварите со Летонија во Скопје, односно со Словенија во Љубљана, Македонија ќе ја...

Најдобар пласман за Божиновски на мундијалите

Македонскиот репрезентативец Лука Божиновски (20) го освои 49-то место во велеслалом на Светското првенство (СП) во алпско скијање во Оре (Шведска), а во слаломот...

Ефикасноста досега носела и висок пласман во групната фаза на СП

Ако се направи една ретроспектива на сите пет настапи на Македонија на СП, ќе се воочи дека кога нападот бил поефикасен Македонија била повисоко...

Шести најдобар декемвриски пласман за Македонија

Во однос на завршните годишни листи црвено-жолтите скокнаа за 94 места за две години, а осум во однос на лани. За 2018-та Белгија е...

Македонија од петтиот барабан ќе чека противници за пласман на ЕП

На полуфиналистите на нациите им е гарантирано играње во групи со по пет репрезентации, за да имаат слободни термини во јуни за мечевите од...

Македонија тргна кон двете победи за пласман на фајналфорот

Репрезентацијата вчера го имаше првиот собир пред мечевите со Лихтенштајн в сабота во Скопје и со Ерменија на гости идната недела во Лигата на...