19.8 C
Skopje
21.6.2021 - 0:25

Ознака: пласман

Македонија чека противници за пласман на ЕП 2021

Денеска со ждрепка ќе бидат формирани осум групи со по четири репрезентации, од кои на ЕП 2021 ќе се пласираат по три најдобри селекции...

Шкендија тргнува по потврда на пласманот во второто коло

Шкендија попладнево (од 17 часот) го игра реваншот од првото квалификациско коло за пласман во фудбалската Лига на шампионите, во Скопје, со естонскиот Номе...

Неделковски посакува олимписки и светски медал во кати

Верувам дека ќе бидам дел од репрезентацијата на Македонија што ќе настапи на СП во Чиле, а за таму, покрај резултатите од Умаг, ќе...

Македонските селекции ќе разигруваат за пласман на ЕП

Македонските репрезентации во ракомет на песок со порази го почнаа и го завршија настапот во групната фаза на Европското првенство што се одржува во...

Со брендирање до посигурен пласман на земјоделските продукти

Потребно е да се стимулираат малите семејни бизниси од иновативен карактер, кои традиционално ги имаме во различни региони, преку производство на различни продукти, препознатливи...

Шкендија ќе игра со првакот на Естонија

Првиот меч е на 9 јули во Естонија, а реваншот е седум дена подоцна Номе Калју од Естонија му е противник на македонскиот првак Шкендија...

Денеска ждрепка за европските купови

Македонскиот првак Шкендија како носител ќе влезе во денешната ждрепка напладне за двојките во квалификациите за пласман во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), која...

Црвено-жолтите тргнуваат по заверка на пласманот на ЕП

Македонската репрезентација, која води во својата група, утре игра со Турција Македонската машка ракометна репрезентација утрово со чартер лет заминува за Турција, каде што утре...

За репрезентацијата следуваат мечеви со повеќекратно значење

Македонија со победи над Турција и над Грција ќе се пласира на ЕП 2020 како прва во групата, ќе влезе во вториот барабан, со...

За пласман на ЕП ракометарите ќе добијат 40.000 евра

Селекторот Данило Брестовац побара од РФМ да обезбеди услови за три кратки собири на кадетите пред СП во август Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, настапот...