6.3 C
Skopje
24.1.2020 - 15:54

Ознака: пласман

Хрватска и Шпанија пред пласман на СП

Со победите над Австрија и над Германија, Шпанија и Хрватска обезбедија пласман во полуфиналето на Европското првенство (ЕП) во Австрија, Норвешка и во Шведска....

Македонија ќе игра за пласман на ново ЕП со четири домаќини

Полска им се придружи на Естонија, Финска и на Чешка како коорганизатор на Европското првенство (ЕП) во 2021 година во одбојка. Полска ќе биде...

ВАР во плејофот за пласман на ЕП 2020

Видеоасистент-судијата (ВАР) ќе се користи во плејоф-натпреварите во март следната година за пласман на Европското првенство (ЕП) 2020. Македонија ќе игра против Косово дома...

Осум репрезентации добија нова шанса за пласман на ЕП 2020

На сметка на успехот на Португалија, Холандија, Англија, Швајцарија, Украина, Данска, Шведска и на Финска, шанса низ плејофот на Лигата на нациите да се...

Македонија игра за третото место, кое никогаш не го освоила

Македонија, која шансата за пласман на ЕП 2020 ќе ја бара во плејофот во Лигата на нациите напролет, во квалификациите може да биде трета,...

За пласман на ЛОИ Македонија би играла во Германија или во...

Советот на Светската ракометна федерација (ИХФ) ги одреди Франција, Норвешка и Германија за домаќини на машките олимписки квалификациски турнири за пласман на Летните олимписки...

Чест и голема обврска е да се предводат светски шампионки

РАЗГОВОР СО ВЛАТКО АНДОНОВСКИ, СЕЛЕКТОР НА САД Очекувањата се големи, тоа никој не требаше да ми го нагласи, а тоа е да се игра на...

Елмас е петтиот играч со два гола на барем два меча

Елиф Елмас на дуелот со Словенија во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година стана петтиот македонски фудбалер со два гола на...

Европејците имаат избор за пласман на парите, а ние?

Од Народната банка истакнуваат дека сме мала и отворена економија, изложена на шокови и одредени структурни карактеристики, кои наметнуваат потреба за одржување одредена маргина...

Гамбит со млад состав атакува на висок пласман на ЕКК

Тешко дека ќе го повториме успехот од пред четири години во Скопје, но верувам дека овој состав има сили да биде меѓу првите пет...