Ознака: план

План од 10 чекори за запирање на војната во Украина подготвија...

Тројца премиери кои пред 10 дена го посетија Киев - полскиот премиер Матеуш Моравјецки, чешкиот Петр Фијала и Словенецот Јанез Јанша подготвиле план од...

Џонсон изнесе план за одговор на руската воена акција врз Украина

Британскиот премиер Борис Џонсон ги повика лидерите да се приклучат на планот од шест точки за одговор на руската воена акција над Украина, што...

Шахпаска: До ноември реализирани 85% проценти од планот на програми и...

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска имаше работна средба со директорот на Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија, Абдуш Демири,...

Констатирани екстремно високи температури, во иднина мерки за заштита во летните...

ПЛАН ЗА ИДНО СПРАВУВАЊЕ СО ГОРЕШТИНИТЕ ВО СКОПЈЕ Град Скопје изминатиов период изврши мерења со користење термална камера во три дневни интервали на повеќе локации,...

Металург го објави планот за подготовки за новата домашна и европска...

РАКОМЕТ Се надевам дека до почетокот на подготовките ќе го комплетираме тимот со кој ќе се обидеме да направиме исчекор на европската ракометна сцена и...

Заев: Со Интервентниот план за инвестиции реализираме проекти од највисок интерес...

Инвестиции во вредност од осум милијарди и 175 милиони евра предвиде Владата со Интервентниот план за инвестиции ИПИ 2021-2027. Премиерот, Зоран Заев, кажа дека планот...

Турција најави план за изградба на истанбулскиот канал

Турскиот министер за заштита на животната средина и урбан развој, Мурат Курум најави одобрување на планот за изградба на Истанбулскиот канал. Тоа е нова...

Конкретен план или европска коска за Западен Балкан?

Дали ова е контроверзен предлог и дали станува збор за обид да се избегне полноправно членство на овие држави во ЕУ или, пак, овој...

Европската комисија предлага план за борба против новите видови на коронавирусот

Европската комисија предложи план за подготовка на Европската Унија за справување од зголемената закана од нови варијанти на коронавирусот. Новиот план вклучува забрзување на процесот...

Германската индустрија бара детален план за отворање на економијата

Германската индустрија од владата во Берлин бара детален план и практични критериуми за безбедно отворање на економијата по повеќемесечна блокада, соопшти здружението БДИ, повикувајќи...