Ознака: план 3-6-9

Објавен деталниот фактографски извештај за имплементација на планот 3-6-9

Секретаријатот за европски прашања (СЕП) на полноќ на својата веб страница го објави Деталниот фактографски извештај за имплементација на Планот 3-6-9. - Денеска, 17 април...

Османи: Остварени 90 отсто од реформите предвидени со Планот 3-6-9

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во пресрет на утрешното излегување на Извештајот за состојбите и напредокот на Република Македонија, на евроамбасадорот Самуел Жбогар...

Се сопнаа ли амбициите за експресно гласање на реформските закони

Дискусијата и гласањето во Собранието се искомплицираа кај клучните закони според забелешките во извештајот на Рајнхард Прибе - законите за реформи во правосудството и...

Османи: Реализирани над 90 отсто од Планот 3-6-9, очекуваме препорака

Македонија успеа да испорача исклучително поволна реформска агенда во изминатите девет месеци и е повторно вратена на европскиот пат. Ова е пораката што на...