10.1 C
Skopje
24.4.2019 - 6:49

Ознака: плантажа

Најголема нелегална плантажа за канабис откриена во Грција

Грчките власти соопштија дека ја откриле најголемата нелегална плантажа со канабис во земјата во градот Кардица, објави „Катимерини“. Во полициската акција бил уапсен 44-годишен маж,...

Црногорци работат на плантажи марихуана за дневници од 900 долари

Откако на 1 јануари во Калифорнија се легализираше марихуаната за рекреативна употреба, во таа американска држава рапидно порасна производството на марихуаната како и потребата...