10.5 C
Skopje
23.5.2019 - 5:17

Ознака: планинар

Хрватски планинар починал искачувајќи се на Кораб

Педесет и осумгодишен планинар од Хрватска починал вчера откако претходно му се слошило додека се искачувал на планината Кораб. Како што соопшти МВР, вчера во...

Телото на планинарот Петков донесено во Гевгелија

Телото на починатиот доктор Георге Петков по дест дена од неговата смрт на Хималаите, денеска беше донесено во Гевгелија. Петков почина на 20 мај во...