Ознака: плажа

Треба да се чува стража за да биде чиста секоја...

По двете недели поминати во викендичката кај Влатче, сите се вратија дома во Скопје. Вики и Влатче беа среќни и задоволни, а нивните родители...

Нов тренд во Кина, сите носат фантомки на плажа

Покрај бикини, Кинезите во последно време носат и фејскин, парче ткаенина дизајнирано да спречи лицето да изгори при капење на плажа. Всушност, тоа се...

Неколкумина повредени по удар на гром на плажа во Охрид

Неколку лица се повредени, а повеќемина претрпеле шок откако гром удрил на плажата „Оревче“ во Охрид, денеска околу 15 часот, пренесуваат повеќе медиуми. На последици...

Голем пожар зафати позната плажа на Крит

Голем пожар избувна на познатата плажа Превели на грчкиот остров Крит во близина на шума со палми. Во гаснењето на пожарот се ангажирани 60 пожарникари...

Запалени 60 лежалки во уште еден конфликт за превласт на албанските...

На плажа бар во албанскиот приморски град Дримаде изгореа 60 лежалки, а полицијата се сомнева дека пожарот бил подметнат, објавија денеска медиумите во таа...

Се спроведува уривањето на нелегалните објекти на најатрактивните охридски плажи

Десетина работници почнаа да уриваат на плажата „Куба либре“, која функционираше и како ноќен клуб. Иако изминатите денови на паркингот во близина на плажата имаше...

Како настанала Стаклената плажа?

Калифорнија има еден неверојатен брег, кој не е формиран на вообичаен начин. Односно човекот одигра важна улога во неговото создавање. Кога фрламе ѓубре на...

Шпанија ја отфрли мерката за задолжително носење заштитна маска на плажа

Носењето заштитни маски на плажа поради пандемијата на коронавирус веќе нема да биде задолжително доколку се почитува растојанието, откако мерката предизвика негодување пред туристичката...

Oблакодерите го „украдоа“ сонцето на градската плажа во „бразилскиот Дубаи“

Градот Балнеарио Камбориу е познат како „бразилскиот Дубаи“ и лесно може да се разбере зошто. Градот со околу 145.000 жители кој се наоѓа на...

Два килограма песок од Сардинија скапо чинеа француски турист

Француски турист морал да плати казна од 1.000 евра откако се обидел да замине од аеродром во Сардинија, носејќи со себе околу два килограма...