17.5 C
Skopje
18.9.2019 - 1:41

Ознака: пиштол

Приведен жител на Бојане, пукал со пиштол кон соселанец

Вчера во Полициското одделение Сарај бил приведен и задржан Ш.С.(52) од село Бојане, Скопско, поради тоа што околу 11.45 часот со огнено оружје пукал...

Маж со пиштол ранил две жени на свадба во Гостивар

Околу еден часот по полноќ утрово бил приведен е Б.Х. (53) затоа што на свадбена свеченост организирана во дворот на неговата куќа во гостиварското...

Лице со пиштол предизвика инцидент во казино во Кочани

Триесет и седумгодишник предизвикал инцидент во казино во Кочани во раните утрински часови. Тој најпрво физички се пресметал со две лица. Потоа, преку телефон...

Револверот со кој наводно бил убиен Ван Гог продаден на аукција

Кородираниот револвер „Лефоше “, познат како „најславното оружје во светот на уметноста“, синоќа беше продаден за 162.500 евра на аукција во Париз. Многумина ја...

Британец осуден поради изработка на пиштол со помош на 3Д принтер

Британецот Тендај Мусвер е првиот осуден поради изработка на оружје со помош на 3Д принтер, кој може да испука смртоносен куршум, објави полицијата. Деловите од...

Сто илјади Хрвати поседуваат оружје

Во Хрватска повеќе од 100.000 физички лица поседуваат оружје, а најголемиот дел од нив има пиштол, а помал број од нив во своите домови...

Пронајден пиштол кај шестгодишно дете во училиште во САД

Полицијата во американската сојузна држава Охајо поведе истрага откако шестгодишно момче било фатено со пиштол, во локално училиште, пренесува „Њузвик“. Момчето се обидело да го...

Ученик ранет при вооружен напад во средно училиште во САД

Еден ученик е ранет денеска при вооружен напад во средното училиште „Шарлот Мекленбург“ во американската сојузна држава Севенра Каролина. Како што соопшти локалната полиција, извршител...

Гостиварец се повредил чистејќи пиштол за кој немал дозвола

Г.Б. (62) од село Дебреше-гостиварско подмачкувајќи го пиштолот (кој го поседувал без одобрение) се самоповредил. Без да забележи дека во цевката има куршум, испукал...

Инцидент во скопска детска градинка, се заканувале со оружје

Во Скопје во детската градинка на улица „Рокомија“, настанала вербална расправија помеѓу З.Џ.(40) и Б.З., двајцата од Скопје. По кавгата З.Џ. извадил пиштол, додека Б.З....