Ознака: пиштоли

Приведен Русин на Табановце со украден автомобил и два пиштоли

Руски државјанин со украден автомобил бил фатен на граничниот премин „Табановце“. Во возилото биле пронајдени и два гасни пиштоли. Според информациите на МВР, вчера при...

Пушки и пиштоли пронајдени во дом на штипјанец

Во дом на штипјанец полицијата пронашла разно оружје и куршуми. Против него е поднесена кривична пријава, а судот му определи 30-дневен притвор. Според информациите на...

Разбиена криминална група која продавала преправано оружје

Двајца скопјани во работилница изработувале и со погоден алат конвертирале сигнални пиштоли во огнено оружје. Полицијата документирала продажба на десет пиштоли, а по наредба...

Сопственик на ресторан ги „наоружал“ гостите со пиштоли на вода поради...

Лути на галебите кои им досадуваат на гостите, сопственикот и вработените во ресторан во австралискиот град Перт ги вооружале своите гости со пиштоли на...