Ознака: пицерија

„Гучи“ – империја создадена во лифт, а урната во пицерија

Брз подем и стрмоглав пад, доза одмазда, трошка љубомора и сето тоа зачинето со ладнокрвно убиство е кинематографски рецепт што сите ќе ги закова...

Четири лица, меѓу кои и малолетник, обвинети за обид за убиство...

Три лица заедно со еден малолетник се обвинети за обид за убиство што се случил пред пицерија во Гостивар. - Обвинетите на 14 јуни, пред пицерија...

Италијанскиот крал Умберто и двојникот од пицеријата

На 28 јули 1900 година, италијанскиот крал Умберто Први посетил мала пицерија во Монза, во близината на Милано. Тој бил пречекан и услужен лично...

Изгоре пицерија во „Чаирчанка“

Нема повредени во пожарот во кој ноќеска изгоре пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје. Министерството за внатрешни работи соопшти дека пожарот е пријавен околу...

Изгоре пицерија во Скопје, нема повредени

Во пожар ноќеска изгоре пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје, повредени нема. Министерството за внатрешни работи соопшти дека пожарот е пријавен околу 4 часот...