Ознака: Питсбург

Напаѓачот на синагогата во Питсбург обвинет по 44 точки

Осомничениот за масовното убиство изминатиот викенд во синагогата во Питсбург, при што беа убиени 11 лица, е обвинет по 44 точки, наместо по првичните...

Напаѓачот од Питсбург, Брејвик и Руф обединети во искривените сфаќања

Немаше логично објаснување за масакрот во синагогата во Питсбург во кој настрадаа 11 луѓе, но откако медиумите го идентификуваа напаѓачот Роберт Бауерс и стекнаа...

Критиките и молбите нема да го спречат Трамп да го посети...

Се очекува американскиот претседател Доналд Трамп да го посети Питсбург за да оддаде почит на 11-те жртви во оружениот напад во синагогата „Дрво на животот“,...

На напаѓачот од Питсбург му е одреден притвор без право на...

Федералниот суд во Питсбург денеска на напаѓачот врз синагогата во овој американски град, Роберт Грегори Бауерс му одреди мерка притвор без право на ослобидување...

Смртна казна за напаѓачот на синагогата во Питсбург?

Американските власти не ја исклучуваат можноста од смртна казна за напаѓачот што уби најмалку 11 лица во синагога во Питсбург. Против Стивен Бауерс се...

Идентификувани жртвите од нападот во Питсбург

Единаесетте жртви од нападот во синагогата во Питсбург, Пенсилванија, се идентификувани. Претставници на власта соопштија дека убиените се на возраст меѓу 54 и 97 години....

Во нападот во Питсбург загинаа 11 луѓе

Бројот на жртви во вооружениот инцидент што се случи во синагогата „Дрво на животот“ во Питсбург се искачи на 11, а над десет лица...

Исплашена камила повреди седум лица во Питсбург (видео)

Исплашена камила повреди шест деца и едно возрасно лице во циркус во Питсбург. Локалните власти соопштија дека на едно дете му е скршена раката, а...