11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 22:56

Ознака: Питер Сијарто

Сијарто: Ако не преземе брзи чекори, ЕУ може да го загуби...

Унгарскиот министер за надворешни работи, Питер Сијарто, денеска изјави дека доколку Европската унија не преземе навремени чекори во врска со проширувањето, може да го...