Ознака: пирогов

Уште тројца повредени во автобуската несреќа ќе бидат отпуштени од софиската...

Уште тројца пациенти кои беа повредени во автобуската несрећа на автопатот „Струма“ во Бугарија, се очекува денеска попладне да бидат отпуштени од болницата „Пирогов“...

Од болницата „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Двајца од повредените во сообраќајката на автопатот „Струма“ се отпуштени од софиската болница „Пирогов“. Отпуштените пациенти се стабилни и во добра општа состојба. Се...

Седумте преживеани од автобусот ќе бидат етапно отпуштани од болницата

Стабилна и непроменета е состојбата на сите лица сместени во болницата Пирогов од инцидентот со автобусот на автопатот Струма. Професорот Николај Габровски, раководител на Клиниката...

Повредените од интензивна нега се преместени на пластична хирургија

Повредените патници сместени во болницата „Пирогов“ се во стабилна состојба и не се животно загрозени, како што информираат од болницата, а пренесуваат бугарските медиуми. Двајца...