28.3 C
Skopje
26.8.2019 - 12:05

Ознака: Пионерски титули

Пионерските титули за Вардар и за Металург

Пионерите на Вардар и пионерките на Металург се државни ракометни шампиони за сезоната 2017/2018, откако завршија како победници на фајналфор-турнирите одиграни викендов во спортскиот...