-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:09

Ознака: пинтија

Котел за греење експлодирал во подрум во Пинтија

Во попладневните часови на 14 февруари противпожарна екипа од Скопје во полиција пријавила инцидент што се случил на улицата Саса во скопската населба Пинтија. Според...

Пинтија ќе добие канализација

Градоначалникот Филип Темелковски во придружба на претседателот на Советот на oпштина Кисела Вода, Дарио Шимиќ и Дарко Филиповски, член на Советот го означи почетокот...

Целосно изгаснат пожарот кај Пинтија

Пожарот што избувна вчера околу 11.30 часот кај Пинтија е целосно изгаснат, информираа утрово од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје. Пожарот ја зафати деградираната...

Пожарот кај Пинтија ставен под контрола, пријавен нов кај Сопиште

Пожарот кој избувна денеска околу 11.30 часот над населбата Пинтија е ставен под контрола. Пожарот ја зафати деградираната шума во близина на населбата. Од Територијалната...

Гори шумата кај Пинтија

Пожар ја зафати деградираната шума во близина на населбата Пинтија. Гори нискостеблеста шума и сува трева. Во моментов против пожарот се борат три противпожарни екипи....