Ознака: Пинета Секондо

Уапсени гостиварци кои фрлиле кокаин пред наплатна станица

Полицијата синоќа околу 22.15 часот уапсила три лица – А.Б.(31) од Гостивар и С.Ф.(33) и А.И.(31) од гостиварските села Беловиште и Чегране поради сомнение...

Ми изгледаше чудно што Ангела не сакаше да помогне да го...

Другарите на убиениот Пинета Секондо - Пино денеска сведочеа во Кривичниот суд, каде што првообвинет е Фуркан Али кој е во бегство, а второобвинета...

Сè што знам за убиството на Пино е од медиумите

Братот на осомничениот за убиството на  Пинета Секондо – Пино денеска сведочеше во Кривичниот суд. Тој рече дека не ја познава второосомничената Ангела Ѓорѓиевска...

Барањето на одбраната го одложи првото рочиште за убиството на Пино

Во Кривичниот суд утрово беше одложено судењето за убиениот Пино Секондо, поради тоа што адвокатот на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска побара време за увид во...

Почнува судењето за убиството на Пинета Секондо – Пино

Судењето за убиството на Пинета Секондо – Пино почнува денеска во Кривичниот суд, каде што обвинетата за соучесништво во убиството, Ангела Ѓорѓиевска, ќе седне...

ОЈО бара притвор и за девојката осомничена за убиството на Пино

Скопското обвинителство отвори истрага и побара притвор за 22-годишната А.Ѓ. против која беше поднесена кривична пријава во врска со убиството на Пинета Секондо. Од Обвинителството...

Исчезнатиот Пино пронајден мртов

Изчезнатото момче Пинета Секондо било убиено и закопано во дупка во селото Љуботен. Неколку месеци откако неговата мајка алармираше дека исчезнал нејзиниот син, полицијата...