Ознака: Пинета Секондо-Пино

Начинот на кој Ангела и Али се однесуваа и не беше...

На денешното рочиште за убиството на Пинета Секондо - Пино сведочеше жена на која обвинетите првично и признале дека сториле убиство. Адвокатката на Ангела Ѓорѓиевска...

Ангела се расплака додека го слушаше сведочењето на нејзиниот татко

На денешното рочиште за убиството на Пинета Секондо - Пино, таткото на обвинетата Ангела, Златко Ѓорѓиевски, сведочеше како сведок на одбраната. Обвинителката Лидија Раичевиќ...

Пино беше многу мек со жените, а Ангела му се допаѓаше

На денешното судско рочиште за убиството на Пинета Секондо - Пино се сослушуваа тројца сведоци, кои одговараа на прашањата на обвинителката Лидија Раичевиќ. Другарката на...

Поднесено обвинение за убиството на Пино Секондо

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за кривично дело - убиство. -...