22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 15:26

Ознака: пинг понг

Прекинати првенствата на Македонија во пинг-понг

Поради пандемијата на коронавирусот, натпреварите во пинг-понг во Македонија се прекинуваат, сезоната е завршена. Ставовите на раководството на Пингпонгарската федерација на Македонија (ППФМ) и...

Формирана Балканска лига во пинг-понг

Со доделувањето на медалите на најдобрите пингпонгари од претседателот на Пингпонгарската федерација на Македонија (ППФМ), Горан Тиловски, викендов во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје...

Повеќе од 100 пингпонгари на челинџ-турнирот во Скопје

Земјите од Балканот имаат огромна традиција во пинг-понг, а моите очекувања се да ја посетам вашата земја и идната година, кога водени од позитивните...

Ветингот како пинг-понг со државните службеници

Ветингот треба да се спроведува и преку таканаречени истраги, а и преку процени на компетенциите, вештините, личноста, имотот, работата, евентуалната поврзаност со криминални структури,...

Почина легендарниот југословенски пингпонгар Драгутин Шурбек

Легендата на југословенскиот и хрватскиот спорт, пингпонгарот Драгутин Шурбек почина на 72-годишна возраст. Шурбек кој три децении беше на врвот во овој спорт, почина ненадејно...