Ознака: пилоти-херои

Путин ги одликува пилотите-херои од „чудото над Раменск“

Рускиот претседател Владимир Путин им ја додели титулата „Херој на Русија“ на двајцата пилоти на компанијата „Урал ерлајнс“, кои вчера принудно слетаа во поле...