Ознака: Пики Блајндерс

Вистинската банда „Пики блајндерс“ од Бирмингем

Мрачното индустриско подземје претставено во култната серија „Пики блајндерс“ на Би-би-си можеби не е сто проценти автентично, но подземјето било исто толку смртоносно и...

Дејвид Бекам се „здружи“ со гангстерите од „Пики Блајндерс“

„Кент енд Курвен“, модната марка која е во косопственост на Дејвид Бекам, најави нова колекција во соработка со хит-серијата „Пики Блајндерс“, пренесува „Индепендент“. Колекцијата која...