18.2 C
Skopje
19.6.2019 - 7:48

Ознака: пикачу

Маршот на Пикачу во Јапонија

Околу 1.500 изведувачи облечени во костими на популарниот лик Пикачу од цртаниот филм „Покемон“ парадираа во Јокохама, Јапонија, во рамките на настанот чија цел...