-0.3 C
Skopje
16.12.2019 - 7:05

Ознака: пиење

Чиста животна околина, здрава вода за пиење во селата

Неодамнешната вест дека се најдени ешерихија коли и зголемен број колиформни бактерии во повеќе бунари, извори и чешми во десетина села во општината Чучер...

Жителите на Маврово стравуваат за квалитетот на водата за пиење

Надлежните институции задолжени за одржувањето на водоводниот систем и оние за проверка на квалитетот на водата уверуваат дека водата за пиење во Маврово и...

Кој управува со водата за пиење

Хрватскиот правен центар што ги штити човечките права неодамна испрати отворено писмо до премиерот Андреј Пленковиќ, во кое се бара промена на одлуката на...

РСБСП апелира возачите никогаш да не возат пијани

Осумдесет и пет проценти од возачите барем еднаш во животот возеле под дејство на алкохол, покажува едно анкетно истражување спроведено од страна на Републичкиот...

Водата е најважен дел од оброкот на мачките

Водата е драгоцена за мачките, затоа што во организмот не постои ниту еден процес во кој не учествуваат молекулите на водата Молекулите на водата учествуваат...