6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 14:05

Ознака: Пејовски

Краткиот филм отсекогаш бил похрабар од долгометражниот

Даријан Пејовски, селектор на краткометражната програма на „Манаки“ Годинашната краткометражна натпреварувачка програма на ИФФК „Браќа Манаки“ докажува дека филмот има иднина, и како никогаш досега,...

Хрватска го поддржа филмот „Мими“ на Дарјан Пејовски

Хрватскиот аудиовизуелен центар (ХАВЦ) одобри поддршка за нашиот најнов проект - долгометражниот игран филм со работен наслов „Mими“, по сценарио и во режија на...

„Мими“ – нов филм на Даријан Пејовски

По повеќемесечни подготовки, „Скопје филм студио“ почна со снимање на новиот долгометражен игран филм на режисерот Даријан Пејовски, насловен „Мими“. Ова ќе биде втор...