28.2 C
Skopje
25.6.2019 - 14:34

Ознака: пејач

Кит Флинт беше лицето на рејв-музиката

Со својата панкерска фризура и откачен изглед, енергични и манијакални сценски изведби, Флинт беше една од најпрепознатливите фигури во музиката во 1990-тите години Кит Флинт,...

„Човекот со милион гласови“ ја изведе „Боемската рапсодија“ на 42 начина

Музичарот Ентони Винсент, кој е познат како „човек со милиони гласови“, го изведе популарниот хит на групата „Квин“, „Боемска рапсодија“ („Bohemian Rhapsody“) на 42...

Обвинение против турски пејач поради долари во видео спот

Турскиот поп пејач Мабел Матиз е засега последната јавна личност против кого се води истрага во земјата, откако во свое музичко видео со банкноти...

Несудениот актер одбележува 35 години успешна музичка кариера

Гости на вечерашниот јубилеен концерт во центарот на Куманово на Нино ќе му бидат: Виолета Томовска, Маргица Антевска, Наум Петрески, октетот „Куманово“, „Кумановските тамбураши“...

Си замина златното дете на македонскиот рокенрол

Момчето со голема харизма и со мила ѕвезда, кое премногу брзо го живееше животот, во последно време подготвуваше нов музички материјал и големо враќање...

Влатко Илиевски погребан на гробиштата во Ѓорче Петров

На гробиштата во Ѓорче Петров денеска беше погребан пејачот и актер Влатко Илиевски кој почина завчера од засега непознати причини. На последното испраќање покрај...

Пејачот на шкотската рок група „Фрајтенд ребит“ пронајден мртов

Безживотното тело на пејачот на бендот „Фрајтенд ребит“, Скот Хачинсон, било пронајдено на брегот од Ферт ов Форт, соопшти денеска шкотската полиција. Телото на Хачинсон,...