12.1 C
Skopje
23.4.2019 - 22:45

Ознака: пешак

Почина пешак во сообраќајна несреќа

Во Македонска Каменица вчера почина 87-годишен пешак откако во него удрил автомобил. -На улица „28-ми Август“ во Македонска Каменица, вчера во 15.40 часот Т.Н.(40) од Кочани,...

Жена прегази пешак и побегна

Ј.С.(77) од Скопје е тешко повреден откако во него удрило возило управувано од женско лице. Според МВР, несреќата се случила вчера околу пладне, близу крстосница...

Пешак потешко повреден по удар од автомобил во Струмица

Едно повозрасно лице е потешко повредено откако во него удрил автомобил на раскрсница во Струмица, соопшти МВР. -На крстосница од улицата „Ленинова“ со улиците „Бр.Миладинови“...

Прегазенa жена во Скопје

Државјанин на Турција вчера со патничко моторно возило „форд фокус“ прегазил пешак во Скопје. Од МВР информираат дека несреќата се случила околку 20.30 часот кога...

Во центарот на Штип прегазена жена на пешачки  

Прегазена е жена попладнево во центарот на Штип, на еден од пешачките премини на кружниот тек кај Стопанска банка. Веднаш е пренесена во Клиничката...

Усмртен пешак во Прилеп

Седумдесет и две годишен пешак со иницијали Б.К вчера околу 12 часот бил прегазен на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп од страна на патничко...

Сообраќајка на улица „Ѓорче Петров”, повреден пешак

На улица „Ѓорче Петров” во Скопје вчера околу 18 часот, автомобил удри во пешак. Од МВР информираат дека Ј.Ј.(51) од село Горно Јаболчиште, велешко, управувајќи...

Возило на МВР прегази пешак

На булеварот „Кузман Јосифоски- Питу“ во Скопје, синоќа од возило во сопственост на МВР е прегазено 18- годишно момче, информира МВР. -Во Скопје на булеварот...

Пешак прегазен во Скопје, возачот избегал

Тешко повреден е 58-годишен пешак С.С. од Пробиштип кој бил прегазен со автомобил во Скопје, возачот по несреќата побегнал. -На крстосница од улица „Лука Геров“...

Прегазен пешак на улица „Скупи“ во Скопје

Со тешки телесни повреди се здобил пешак, откако синоќа е прегазен од товарно возило „Пежо 206“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР...