14.7 C
Skopje
24.4.2019 - 12:23

Ознака: пешак

Шестгодишно дете удрено од автомобил во Прилеп

Вчера во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно...

Загина пешак во скопската населба Ново Лисиче

Педесет и седумгодишен пешак синоќа загина во сообраќајна несреќа што се случи на булеварот „Видое Смилевски – Бато“, во скопската населба Ново Лисиче, кога...

Тешко повреден 67-годишен пешак во Кавадарци 

Шеесет и седумгодишниот пешак А.Р. бил тешко повреден синоќа во Кавадарци. Во него удрило непознато возило, управувано од непознат возач, по што го напуштило...

Тешко повреден пешак во Скопје

На улицата „Индира Ганди“ во Скопје вчера со сообраќајка бил повреден пешак. Од МВР информираат дека несреќата се случла во 13 часот кога патничко возило...

Повредена жена во сообраќајка во населбата Лисиче

На булеварот „12 Македонска бригада“, пред полициската станица во скопската населба Лисиче, утрово во сообраќајна несреќа тешко е повредена жена која итно со амбулатно...

Повреден пешак во Битола, возачот избегал

Синоќа во 23.05 часот на улица „Васко Карангелески“ во Битола, непознато возило управувано од непознато лице удрило во пешакот С.В.(55) од Битола и го...

Прегазен пешак во Струмица

Вчера во 20 часот на улица „22 Декември“ во Струмица 72-годишен струмичанец бил тешко повреден кога во него удрил автомобил. -Л.М.(25) од Струмица, управувајќи патничко...

Повреден пешак, возачот побегнал

М.Ц. (40) од Скопје е тешко повреден откако ноќеска на булеварот „Јане Сандански“ бил удрен од патничко моторно возило „Мерцедес“. Како што информира полицијата, возачот...

Прегазен пешак во Скопје, возачот избегал

Тешко повреден е 21-годишен пешак на булевар „Александар Македонски“, откако во него удрил автомобил. За полицијата возачот на автомобилот е непознат бидејќи избегал од местото...

Загина пешак на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка

Пешак во Куманово, загина откако во него удрил автомобил „тојота јарис“ со скопски регистарски таблички, соопшти  МВР. Сообраќајната несреќа се случила попладнево на магистралниот пат...