-3.2 C
Skopje
24.1.2022 - 20:37

Ознака: пет дена

Англија ја намали изолацијата на пет дена за позитивните на ковид-19

Во Англија минималниот период на самоизолација за луѓето што се позитивни на ковид-19 е намален на пет дена, јавува Би-би-си. Таквата одлука е донесена по...

Вакцинација на 300.000 луѓе за пет дена во Кина поради 16...

Ново жариште на епидемијата на коронавирус се појави во кинеската провинција Јунан, а властите најавија дека за пет дена ќе го вакцинираат целото население...