10 C
Skopje
24.10.2020 - 13:51

Ознака: петто издание

Петтото издание на „Мала Италија патува“ ги разнежни скопјани

Музичкиот настан „Мала Италија патува“, кој вчеравечер се одржа под ведро небо на платото „Мајка Тереза“, пред МОБ, донесе несекојдневно доживување во кое скопската публика можеше да ужива во извонредните...