Ознака: петриње

Осомничен за воени злосторства во Петриње уапсен во Германија

Сојузната германска полиција информира дека 65-годишен маж осомничен за воени злосторства извршени во 90-тите години во Хрватска е уапсен на аеродромот во Франкфурт. Полицијата соопшти...

Не престанува да се тресе Петриња, земјата се спуштила до 30...

Европскиот/медитерански сеизмолошки центар утрово објави дека се регистрирани два нови умерени земјотреси во близина на Петриња и Сисак, во Хрватска. Првиот земјотрес со јачина...