Ознака: Петре Шилегов

Шилегов: Во тек е набавката на нова печка за депонијата „Дрисла“

Во тек е набавката на новата печка за согорување медицински отпад за депонијата „Дрисла“. Таа треба да биде набавена до јуни и роковите не...

Нов филтер на печката за согорување медицински отпад во „Дрисла“

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов изјави дека од денеска во функција е новиот филтер на печката за согорување медицински отпад (инсенератор) на депонијата „Дрисла“. - Станува...

Градоначалникот Шилегов избран за прв потпретседател на НАЛАС

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје, е назначен за прв потпретседател на НАЛАС, мрежата на асоцијации на локални самоуправи од Југоисточна Европа, за оваа 2018...

Оштетени автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

Автомобилите на градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов и неговата сопруга синоќа биле оштетени од непознати сторители. Случајот во полиција го пријавила сопругата на...

Шилегов избран за потпретседател на Мрежата на асоцијации на локални самоуправи...

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов е назначен за прв потпретседател на Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од Југоисточна Европа (НАЛАС) која во...

Шилегов понуди решение за дивите тезги од Бит-пазар

Пазарџиите што продаваат стока на незаконски поставените тезги во близината на Бит-пазар се сретнаа со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, градоначалникот на општината Чаир,...