Ознака: Петре Шилегов

Шилегов: Новиот ГУП ќе го развива северниот дел на Скопје

Во пресрет на почнувањето на процесот за подготовка на новиот Генерален урбанистички план на град Скопје градоначалникот Петре Шилегов и министерот за транспорт и...

Град Скопје ја продава барокната Градска куќа

Советот на Град Скопје донесе одлука за продажба на барокната Градска куќа на кејот на реката Вардар. - Денешнава седница ја отвораме со оваа точка затоа...

Шилегов: Гасоводниот прстен околу Скопје е завршен

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска учествуваше на панел-дискусијата „Обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност за подобра животна средина“ што се одржуваше во...

Градоначалниците, кој повеќе кој помалку, се среќаваат со граѓани

Загрижуваат искажувањата на оние граѓани што навистина се на мака, а чекаат со недели, па и месеци за да влезат во градоначалничкиот кабинет на...

Шилегов: Ќе бараме притвор за сторителот што го демолираше зелениот покрив...

По објавените снимки од страна на градоначалникот Петре Шилегов на неговиот Фејсбук профил од демолирањето на зелениот покрив на ГТЦ, Шилегов даде изјава за...

Демолиран зелениот покрив на ГТЦ, сторителот снимен на безбедносна камера

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов сподели видео од хулиган кој бил снимен во вторникот како го уништува почетокот на изградбата на зелениот покрив...

Власта пише – власта брише

Настани, симболи, алузии Да не се лажеме, имињата на улиците во секоја држава зависат од официјалното сфаќање, гледање и толкување на историски настани и личности...

Милевски: Процесот на децентрализација треба да продолжи

На покана на претседателот на Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС), Петре Шилегов, на денешната, единаесетта седница на Управниот одбор на ЗЕЛС присуствуваше...

Европскиот шампион Бесир Алили на средба со Шилегов

Градоначалникот Петре Шилегов и заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, во просториите на Град Скопје го пречекаа европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили....

Шилегов: Минатата недела ние понудивме оставки, не сме разрешени

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска изјави дека тој заедно со другите потпретседатели на СДСМ во текот на минатата недела ги понудиле нивните...